Jun 10

Студентски практики – договори

СТУДЕНТСКИ ПРАКТИКИ Comments Off on Студентски практики – договори

Уважаеми работодатели,

във Филологическия факултет се обучават студенти по две професионални направления:

2.1. ФИЛОЛОГИЯ

1.3. ПЕДАГОГИКА НА ОБУЧЕНИЕТО ПО…

списък на актуалните специалности в двете направления  можете да изтеглите като  document file    или     pdf file.

За провеждане на практическото обучение е необходимо според Инструкция за реда и условията за изпълнение на дейностите по проект BG051PO001-3.3.07-0002 „Студентски практики“ да се сключат договори между университета и организацията работодател както и между университета и ментора, който ще  проведе практическото обучение на студентите от Филологическия факултет на ПУ.

Договорите трябва да се отпечатват в три екземпляра от самата уеб-система.

Заплащане за работодател (ментор) и академичен наставник


Документи образци:

Бланка на договор за партньорство при провеждане на практическо обучение на студенти от висшите училища (временно висшите училища и организациите-работодатели могат да използват този образец, който е предвидено да се генерира от уеб-системата автоматично). Подписва се в срок до 5 работни дни след първото потвърждение от студент в системата за участие в практика в организацията на работодателя (чл. 9 от от Инструкция за реда и условията за изпълнение на дейностите по проекта). Подписват се три екземпляра.

Образец на договор за наставничество с ментор за провеждане на практическо обучение (между ментор и висше училище) Договорът се сключва преди началото на първата практика (чл. 13, ал. 1 от Инструкция за реда и условията за изпълнение на дейностите по проекта). Менторът създава собствен профил и попълва необходимата информация, след което от профила на работодателя се отпечатват три екземпляра.


електронен адрес за контакт с екипа на Филологическия факултет: ffplovdivsp@gmail.com


ПРОЕКТ BG051PO001-3.3.07-0002 „СТУДЕНТСКИ ПРАКТИКИ“
Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси”, съфинансирана от Европейския социален фонд на Европейския съюз